Педагогічний проект
«150 років історії та традицій»
(до 150-річчя від дня заснування навчального закладу)
Коростишівський педагогічний коледж імені І. Я. Франка — один з найстаріших навчальних закладів в Україні в галузі підготовки педагогів.
Час невпинно гортає аркуші календаря: відходять у минуле і стають історією події прожитих років. У далекому 1869 році в місті Києві була заснована вчительська семінарія Південно-Західного краю, яку в 1873 році переведено до Коростишева. Навчальному закладу судилося стати потужною кузнею педагогічних кадрів, складовою розвитку інтелектуального потенціалу української нації.
Семінарія, вищі педагогічні курси, технікум, педшкола, училище, коледж…
За славною історією навчального закладу стоїть напружена творча праця, величезний педагогічний і життєвий досвід багатьох поколінь його викладачів і випускників.
Стіни альма-матер пам’ятають першого директора, кириломефодіївця І.Я.Посяду, викладача, вченого зі світовим ім’ям М.П. Кудрицького, наполегливого, допитливого семінариста С.В. Панасенка, якому судилося стати відомим українським письменником Степаном Васильченком, учня педтехнікуму Тимофія Левчука, чиї режисерські роботи є окрасою національного кіномистецтва, випускника Євгена Шабліовського, у майбутньому відомого наукового діяча в галузі літератури, шевченкознавця…
Навчальний заклад сьогодні ― це колектив однодумців, окрилених ідеями піднесення освіти України на новий рівень розвитку, підготовки глибокосвідомих, озброєних сучасними науковими знаннями, інноваційними технологіями, ідеалами добра і справедливості наставників нової плеяди працівників освітянської галузі.
Виховати справжнього педагога ― завдання, що потребує особливої майстерності, глибокої людяності й титанічних зусиль. Зважаючи на результативність діяльності колективу навчального закладу, постійне духовне вдосконалення та зростання авторитету коледжу, можемо сміливо стверджувати, що це завдання виконується успішно. За такими результатами ― щоденна праця викладачів і студентів, постійний методичний пошук.
З метою відзначення у 2019 році 150-річчя з дня заснування найстарішого педагогічного закладу регіону викладачі та студенти ВКНЗ «Коростишівський педагогічний коледж імені І.Я.Франка» Житомирської обласної ради провадять педагогічний проект «150 років історії та традицій».
Завдання проекту.
- Осмислення фундаментальних проблем педагогічної науки, власне їх аргументація, конкретизація виховних та освітніх феноменів далекого і близького минулого, систематизація педагогічного знання.
- Вивчати закономірності розвитку теорії та практики навчально-виховного процесу залежно від суспільних відносин у період існування навчального закладу.
- Накреслити шляхи творчого використання педагогічних здобутків випускників навчального закладу в умовах сучасного освітнього простору.
- Якісне оновлення професійно-педагогічної підготовки майбутніх учителів через посилення уваги до розвитку індивідуальності студентів, створення умов для формування педагогічного світогляду і стимулювання педагогічної творчості в умовах Нової української школи.
Місце реалізації проекту: ВКНЗ «Коростишівський педагогічний коледж імені І.Я.Франка» Житомирської обласної ради.
Термін реалізації проекту: 2019-2020 навчальний рік.
Учасники проекту: викладачі та студенти ВКНЗ «Коростишівський педагогічний коледж імені І.Я.Франка» Житомирської обласної ради.
Очікувані результати.
- Домогтися глибокого усвідомлення того, що діяльність закладу сприяла розвитку освіти, науки і культури України щодо формування високих загальнолюдських якостей на основі осмислення моральних та національних цінностей, традицій.
- Підвищення почуття власної значимості, відповідальності за процес фахового становлення молодого спеціаліста.
- Презентація якісно нового освітнього продукту, що створений зусиллями колективної праці та критичного мислення.
Характеристика проекту
- За провідною діяльністю: практико-орієнтований.
- За галуззю виконання: інтегрований (у процесі їх виконання використовуються знання з різних дисциплін).
- За змістом: надпредметний.
- За складом учасників: коледжанський.
- За кількістю учасників: колективний.
- За тривалістю виконання: довготривалий (реалізація проекту триває кілька місяців).
СТРАТЕГІЯ ПРОЕКТУ