Коростишівський педагогічний коледж імені І.Я.Франка – самостійний вищий навчальний заклад першого рівня акредитації в державній системі освіти, який здійснює підготовку вчителів початкових класів у денній та заочній формах навчання, трудового навчання та вчителів фізичної культури з денною формою навчання.

Коледж створений 22 жовтня 1869 року під назвою “Учительська семінарія Південно-Західного краю”, де здійснювалась підготовка вчителів початкових класів.

Третього серпня 1873 року “Учительська семінарія Південно-Західного краю” була переведена в Коростишів Радомишльського повіту Київської губернії і стала іменуватись Коростишівською учительською семінарією.

У 1924 році педкурсам було присвоєно ім’я І.Я.Франка.

З 1944 року навчальний заклад одержує назву і статус педагогічного училища.

У 1958 році розпочато підготовку вчителів трудового навчання та креслення.

24 жовтня 2003 року рішенням дев’ятої сесії Житомирської обласної ради XXIV скликання за №292 Коростишівське педагогічне училище ім. І.Я.Франка реорганізоване в Коростишівський педагогічний коледж імені І.Я.Франка.

У 2007 році у коледжі започатковано підготовку молодших спеціалістів зі спеціальності “Фізичне виховання”.

З 2004 року колектив навчального закладу очолює Заслужений працівник освіти України Василь Миколайович Мороз.

Підготовка фахівців у Коростишівському педагогічному коледжі імені І.Я.Франка здійснюється за такими спеціальностями:

01 Освіта/Педагогіка

013 Початкова освіта з однією з додаткових спеціалізацій – учитель англійської (або німецької) мови у початкових класах, організатор роботи з учнівськими об’єднаннями, вихователь групи продовженого дня, учитель інформатики у початкових класах;

014 Середня освіта (Трудове навчання і технології) із однією з додаткових спеціалізацій: керівник гуртка декоративно-прикладного мистецтва, вчитель інформатики початкової школи;

014 Середня освіта (Фізична культура), додаткова спеціалізація безпека життєдіяльності.

 

Відповідно до штатного розпису, затвердженого начальником управління освіти і науки Житомирської облдержадміністрації, в коледжі працює 89 викладачів, у т.ч. 6 сумісників, 7 викладачів у відпустці для догляду за дитиною, 8 осіб адміністративно-педагогічного та 54 особи допоміжного персоналу.

Якісний склад педагогічного колективу: із 89 викладачів

  • вищу кваліфікаційну категорію – 63 викладачі,
  • педагогічні звання “Викладач-методист” – 50 викладачів, “Старший викладач” – 7,
  • нагороджені почесним знаком “Відмінник освіти України” – 29.

Переважна більшість викладачів (57%) мають стаж роботи 25 років і більше. За 6 років збільшився науковий потенціал серед викладачів:

  • кандидат наук – 4 викладачі;
  • аспіранти – 2 викладачі;
  • здобувачі – 7 викладачів.

Площа території коледжу становить 6,0980 га. Площа території гуртожитку – 0,46 га, 4696 м2

Загальна площа навчальних приміщень становить 9849 м2. З них навчальна площа – 5941 м2, площа службових приміщень – 1478м2.